Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Hasbihâl” mealına gelmektedir. İnternetin bilgiye ulaşım konusunda sergilediği performanstan sonra internetin yalnızca marifet aktarımı için bileğil, aynı zamanda cümbüş için bile kullanılabileceği bile düşünüldü. Bunun sonucunda da genel ağ üzerinden insanların bir takma ad kullanarak (nickname) dostça edip eğlenebileceği hem genel ağ siteleri hem bile çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, genel ağ üzerinde hiç tanılamamadığınız gelişigüzel biriyle yapılabildiği üzere başkaca tanılamadığınız kişilerle bile özel programlar yahut web siteleri eliyle yapılabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanılamadığınız yahut tanılamamadığınız kişilerle genel ağ üzerinden tanışma ve dostça etme için kurulmuş genel ağ siteleridir. Bu genel ağ siteleri ekseriyetle programlama dilleri kullanılarak yahut apiko scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Bazı chat sitelerine giriş geçirmek için yalnızca nickname (takma insan) cızıktırmak yeterli olurken bazılarındaysa sohbete çıbanlamadan önce mutlaka üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar bütün genel ağ kullanıcıları arasında pop olan Mynet ve ZurnaNet üzere siteler chat sitelerine çıbanlıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları karşınızdaki genel ağ kullanıcılarıyla izlence ara sebebiyleünü kullanarak yalnızca tasarlı, tasarlı ve manzaralü, ünlü ve manzaralü üzere tercihe ilgilı olarak dostça etmenize yardımcı olan mukayyetmlardır. Chat programlarının şimdiye denli kullanılmış en pop olanı gücük süre önce Windows aracılığıyla sonlandırılan MSN Messenger adlı usa vurma mesajlaşma mukayyetmıdır. Bir sair pop chat izlence olan ve internetin efsane mukayyetmlarından ikrar edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet